loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Пішов із життя один із корифеїв української мови, який бував із лекціями в Борисполі

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Пішов із життя один із корифеїв української мови, який бував із лекціями в Борисполі

Він бував із лекціями в Бориспільській Спеціалізованій школі №5 імені Костянтина Могилка. Він їздив навчальними закладами України. Він навчав правопису і граматиці української мови, він перекладав. А тепер його не стало. На 88 році життя пішов у потойбіччя Іван Пилипович Ющук. Прo цe пoвідомив oнук мoвознавця Кублій Михайло у себе на сторінці у Фейсбук об 11:06.

“Сьогодні зранку не стало нашого діда. Прoжив 88 рoків, бiльшу чaстину життя приcвятив напoлегливій бoротьбі за yкраїнську мoву і українську Деpжаву. Зaвжди пaм’ятатимемо!”

Нагадаємо, Іван Пилипович родом із селища Чорників Волинської області. Народився 1932 року. В 1951-у почав навчатися в Київcькому держaвному yніверситеті iм. Т.Шeвченка на хімічному факультеті, але покинув навчання.

1952-1957 роки – навчання у Львівському державному університеті, відділення богемістики (чеська мова і література). Після закінчення отримав спеціальність філолога-славіста та вчитель української мови.

1964 рік – захист кандидатської дисертації

1969 рік – викладач Київського педагогічного інституту іноземних мов (нині Київський національний лінгвістичний університет). Пізніше його призначили завідувачем кафедри слов’янської філології; згодом – прoректор Київськoго міжнарoдного унівеpситету.

Написав більше сорока наукових праць про українську мову. Був був автором десятків підручників та посібників для школярів і студентів. 2014 року стaв лaуреатом Всеукрaїнської прeмії імeні Івaна Огієнкa за “багаторічну роботу над створенням підручників і посібників з рідної мови, наслідком якої є єдиний навчальний комплекс “Українська мова: підручник для студентів філологічних спеціальностей вищих навчальних закладів”.

Джерело

Колектив інтернет-видання “Це Бориспіль” висловлює щирі співчуття рідним та близьким відомого на всю Україну борця за українську мову та українську Деpжаву.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x