loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Після 35 років роботу знайти важче

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Після 35 років роботу знайти важче

Минулої п’ятниці в Бориспільському районному центрі зайнятості пройшов Ярмарок вакансій. З-поміж численних пропозицій помітно домінували робітничі професії. Аудиторію складали переважно чоловіки. Хоча, як розповіли працівники центру зайнятості, роботу шукають здебільшого жінки 35-53 років

Захід розпочався о 10-й ранку, хоча люди почали підтягуватись до центру дещо раніше. А от деякі роботодавці запізнювались, змусивши себе чекати.

— Усього на ярмарок завітали близько 20 роботодавців. Вони пропонують переважно робітничі професії, також є вакансії менеджерів, керівників відділів, — розповідає Олена Потайчук, начальник відділу взаємодії з роботодавцями.

Ось, наприклад, Валентина Шульга, представник КП «Житлово ремонтно-експлуатаційного управління» шукає робітників на посади слюсар-електрик, слюсар-сантехнік, електрозварювальник. Зарплата пропонується лише 1600 —2200 грн, проте немає жодних обмежень, ні вікових, ні фізичних.

За словами співробітників центру зайнятості на обліку стоять переважно жінки 35-53 років. У цьому віці, як з’ясувалось, працевлаштуватись найважче. Роботодавці воліють знайти молоді кадри, але неодмінно з досвідом.

У пошуках роботи перебуває і Христина Романець. Дівчина вже кілька місяців шукає роботу.

— Минулим літом я закінчила університет. За спеціальністю економіст. Проте досвіду роботи в мене немає, а тому роботу знайти вкрай важко. До того ж, я не можу стати на облік, адже в мене немає прописки ні в Борисполі, ані в районі, — жаліється дівчина.

Але непоодинокими є випадки, коли вакансій нібито й чимало, проте жодна із запропонованих не підходить.

— Я швачка. За фахом роботу знайти не можу, на біржі немає вакансій. Я не проти змінити професію, якщо знайдеться щось до душі, — розповідає пані Ольга.

За словами співробітників центру, якщо за фахом роботу знайти не вдається, можна перекваліфікуватись, пройшовши навчання на спеціальних курсах, куди люди направляються на замовлення роботодавця. Звичайно, людину з вищою освітою такий варіант навряд чи влаштує, а от для випускників шкіл це непогана можливість здобути професію і влаштуватись на роботу.

Під час ярмарку вдалося поставити кілька запитань директору центру зайнятості Михайлу Павленку

— Михайле Васильовичу, чи обов’язково тим, хто звертається до центру зайнятості, мати місцеву прописку?

— До нашого, та й будь-якого іншого центру зайнятості можуть звертатися всі жителі України. Якщо немає прописки, заводиться консультаційна картка, надається направлення на роботу, яке підвищує шанси працевлаштуватись, адже це офіційний документ. А ось зареєструватись у центрі зайнятості можна лише за наявності прописки у місті Борисполі чи районі. Так само і з матеріальною допомогою по безробіттю.

— Чи є невідповідність між попитом і пропозицією на вакантні посади?

— Як не прикро, але дисбаланс є. Взагалі сьогодні ми маємо 353 вакансії і відповідно 420 осіб, що знаходяться на обліку. Серед них чимало людей, які мають вищу освіту, деякі навіть не одну. Але ринок праці потребує робітничих професій. Проблема в тому, що в Борисполі така праця не завжди гідно оплачується. Ми не приймаємо вакансій, якщо пропонується заробітна плата, нижча за мінімальну. Перш за все, роботодавець має забезпечити свого працівника повним соцпакетом – лікарняними, оплачуваною відпусткою. А доки людям пропонуватимуть копійки, робітничі професії будуть першими у списку вакансій.

— В якому випадку людину можуть зняти з обліку?

— Випадків чимало, наприклад, з обліку можуть зняти у тому разі, якщо людина два рази відмовилась від підходящої роботи.

— Скільком людям за останній рік центр зайнятості допоміг у відкритті власної справи?

— За останній рік звернулось 17 осіб. Одноразова грошова виплата надається у розмірі від 4 тис. гривень, і може складати близько 20 тис. гривень. Вираховується вона індивідуально для кожної людини, залежно від рівня отримуваної раніше заробітної плати. Зазвичай, допомога надається у випадку, якщо людина має професію чи спеціальність, але відповідної вакансії ми їй не можемо запропонувати. Можлива перекваліфікація.

— Мова йде про зміну професії?

— Певним чином так. Наприклад, економіст, не знайшовши роботи за фахом, може піти працювати бухгалтером, і навпаки. Але бувають випадки, коли люди повністю змінюють кваліфікацію. Для цього проводяться курси, де представлено близько 360 різних професій, на які ми можемо направляти на навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття. Для безробітних такі курси безкоштовні.

Що ж, як кажуть, все було б добре, якби не було так погано. Роботу знайти, звичайно, можна, але чи буде вона за фахом, чи достойною буде заробітна плата. Перекваліфікуватись? Не проблема! Але навіщо ж тоді студіювати науку у ВНЗ протягом п’яти років? Щоб погодитись на «підходящу» роботу чи змінити професію? Наші можновладці, як завжди, про людей подумали в останню чергу. Але, зрештою, приємно, що хоча б подумали…

Людмила КОВАЛЬ

Переглядів:: 2
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x