loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Платимо! Питання, за що? Частина 2

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Загалом, згідно з квитанцією КП «Тепломережа», послуг дві. Перша – «додаткове теплове навантаження» у розмірі 1,50 грн за метр житлової площі, друга – плата за отриману послугу з централізованого опалення або теплову енергію.

На моє звернення до виконавчої влади, що означає термін «додаткове теплове навантаження» і хто впровадив двоставковий тариф у місті, однозначної відповіді від посадовців не було отримано. Представники виконкому пояснювали свої дії відповідною постановою Кабінету Міністрів України та наказом Держбуду. Голова КП«Тепломережа» пояснив на сесії міськради, що це плата за підключення опалення до будинків, утримання труб, охорона влітку і т.д. Та усі разом розводили руками і наголошували: «Ми б з радістю зробили по іншому, але постанова КМУ для нас обов’язкова до виконання».

Натомість, вивчивши Закон України «Про житлово-комунальні послуги», Постанову КМУ № 955 від 02.05.06р., Наказ Держбуду від 08.09.2000р. № 191, а також врахувавши думку спеціалістів з Міністерства ЖКГ та юристів, був відверто приголомшений результатом!

З’ясувалося, що Постанова Кабінету Міністрів №955, на яку посилається виконком, ніяким чином не зобов’язує громаду Борисполя запроваджувати двоставкові тарифи. Фактично цей документ узаконює порядок формування тарифів на послуги з отримання теплової енергії, централізованого опалення та гарячої води. В пункті «9» і «39» постанови КМУ передбачено лише можливість запровадження, а не зобов’язувальний наказ для бориспільської «Тепломережі» застосувати двоставкові або сезонні тарифи на теплову енергію і централізоване опалення. Отже, аргумент щодо виправдання дій виконавчої влади по запровадженню в місті двоставкових тарифів за змістом є некоректним.

Щодо наказу Держбуду № 191, то він морально застарілий. Суть документа міститься у його назві «Про затвердження правил розрахунку двоставкових тарифів на теплову енергію та гарячу воду», наказ був виданий ще на виконання Указу Президента Л.Кучми від 19.08.97р.

Фактично Постанова КМУ № 955 лише оновлює наказ № 191 в загальній частині формування тарифів на теплову енергію, централізоване опалення та гарячу воду. Знову ж таки вказівок на обов’язкове застосування двоставкових тарифів теж немає! Висновок: ще один аргумент виконкому щодо застосування «додаткового теплового навантаження» — також омана для людей.

Виникає питання: «Хто вирішує і хто приймає рішення про застосування двоставкових тарифів у Борисполі?» Щоб відповісти, треба звернутися до роз’яснень Кабінету міністрів: «Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», запровадження двоставкових тарифів на теплову енергію та послуги централізованого теплопостачання належить до повноважень органів місцевого самоврядування. Це зумовлено тим, що саме органи місцевого самоврядування відповідають за стале функціонування підприємств житлово-комунального господарства й мають можливість під час формування тарифів враховувати місцеві особливості виробництва та надання житлово-комунальних послуг». От вам і всі пояснення. Бориспільська міська рада – саме той відповідний орган самоврядування, на який, згідно з чинним законодавством, покладені такі повноваження.

Актуальне уточнення: бориспільські депутати рішення щодо запровадження двоставкових тарифів у місті Бориспіль не приймали, ніяких тарифів не затверджували! Будь-які посилання виконкому та міського голови на буцімто раніше прийняті міською радою рішення треба вважати оманою, оскільки підприємство «Тепломережа» з минулого року стало комунальною власністю Борисполя. Отже, всю процедуру з тарифами, у будь-якому разі, треба було провести з дня прийняття підприємства до комунальної власності в рамках, передбачених законом, у тому числі публічне обґрунтування запровадження двоставкових тарифів і розмір тарифів на тепло взагалі.

І знову повертаюсь до необхідності місцевих реформ у Борисполі, яких уже давно чекає громада. Можу назвати суть місцевої реформи ЖКГ і перші кроки. Децентралізація і прозорість дій, зрозумілість для кожного городянина прийнятого владою рішення. Це головні перші кроки. Право вибору для кожного бориспільця, чи встановлювати власне квартирне або будинкове опалення, чи користуватися центральним, встановлювати лічильники або ні, та багато іншого. Необхідні реформи ЖКГ і тому, щоб не виникало бажання у окремих посадовців застосовувати приховані можливості для того, щоб легально залізти до кишені бориспільського користувача, сподіваючись на його правову необізнаність, та не нести за такі дії жодної відповідальності.

Взагалі, хто прийняв рішення по двоставкових тарифах не порадившись із громадою? Що це? Неповага до городян з боку виконавчої влади міста? Некомпетентність або перевищення виконкомом своїх повноважень? Чи, може, свідоме приховування об’єктивної ставки тарифів? Я не буду давати оцінок, а тим більше, засуджувати чиновників. Тому що не суддя і не прокурор. Оцінку нехай дають мешканці міста і відповідні органи. Натомість пропоную міському голові дати свою версію по застосуванню двоставкових тарифів, якщо він, звичайно, цього бажає.

Незважаючи на можливі у майбутньому звинувачення з боку виконкому на мою адресу, хочу наголосити, що свідоме затягування рішення сесії про фінансову звітність комунальних підприємств перед депутатами приведе до ініціації проведення позачергового аудиту фінансової та господарської діяльності КП «Тепломережа», із залученням незалежних експертів по оцінці розміру тарифів, як того вимагає Постанова КМУ №599, а також ініціації проведення громадських слухань та розгляд питання про доцільність запровадження двоставкових тарифів на сесії міськради. Громада має право знати, за що сплачує власні гроші. За якісні послуги і справедливі тарифи чи за чиюсь недолугу «компетентність».

Окремо скажу, що добробут кожного бориспільця і добробут громади міста — більш важлива річ, ніж посада і добробут окремого начальника. Працюючи виключно для городян і міста, мені байдуже, що буде думати посадовець і який супротив вчиняти, – у мене компромісів з чиновниками не було і не буде.

P.S. Питання до міськвиконкому від мешканців будинку №6 на вул. Радгоспна. Хто і на яких юридичних підставах демонтував теплові лічильники у будинку і коли їх повернуть на місце?

Юрій Федун, депутат міської ради

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x