loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Рейдери свого добилися

08.04.10

Рейдери свого добилися

Ми неодноразово писали про конфліктну ситуацію, яка склалася навколо Михайлівської церкви в Переяславі. Нагадаємо читачам, що церква знаходиться на території унікального історично-архітектурного комплексу, в який входять залишки Єпископських воріт, Єпископського палацу, фундамент Михайлівського собору (ці споруди датуються ХІ століттям), музей українського народного одягу Середньої Наддніпрянщини кінця ХІХ — початку ХХ ст. У липні 2007 року приміщення музею спробували захопити члени Михайлівської громади УПЦ Московського патріархату.

Коли загарбникам у рясах не вдалося захопити приміщення, яке колись було складовою частиною Михайлівської церкви, вони розбили кілька наметів на території комплексу й відтоді проводять свої богослужіння там. Окупантам слід віддати належне: в наметах цілодобово, незважаючи на погодні умови, чергували богомольці. Через загрозу повторного штурму кілька місяців не приймав відвідувачів музей одягу. Про цю ситуацію знали і міська влада, і керівництво області, і силові структури, і державна служба з охорони національної культурної спадщини, і Секретаріат Президента. Думається, що знав і колишній Гарант — «захисник і відроджувач всього українського». І ніхто не спромігся вивести рейдерів під білі рученьки, притягнути їх до відповідальності, а принагідно й пояснити, що в країні є влада, діють закони та моральні норми.

«Богобоязливі» загарбники посилаються на Указ Президента (того самого, «українського») про повернення храмів віруючим. Однак в тому Указі не сказано, що храми можна захоплювати силоміць. Крім того, «віруючі» показують Указ митрополита Володимира, який чомусь призначає священика на приміщення, яке не належить Московському патріархату. Нині в Переяславі функціонують три московські храми, в яких тісно тільки на Великдень: Борисоглібський, Троїцький та Успенський, причому останній знаходиться за сотню метрів від Михайлівської церкви. Ніхто не заважає молитися там. Чи будувати новий храм. Однак краще захопити готову, майже відреставровану споруду. А те, що Московський патріархат не має ніякого відношення до українських святинь, діло десяте.

Зміна політичної влади в Україні була на руку рейдерам. І ось, нещодавно вийшов наказ новопризначеного міністра культури та туризму Михайла Кулиняка про спільне користування приміщенням релігійної громади та музейників. Що це означає? По суті, це перший крок до узаконення Михайлівської церкви як власності московських попів. Адже для того щоб «воїни Христа» могли проводити свої богослужіння, працівники музею знімають з експозиції 2/3 експонатів і складають їх у запасники, де ці експонати дуже швидко зіпсуються. Крім того, міністр культури мав би знати, що спільне використання музейних приміщень забороняється. Не може в одній будівлі знаходитися музей та офіс, музей та церква, музей та пивбар. Або-або.

Фактично унікальний музей, який функціонував понад 50 років, за 24 години викинули на вулицю. І все це на догоду двом десяткам «богомольців», за якими стоїть Московський патріархат та «іже з ними». І зроблено це поспіхом, щоб рейдери змогли провести Великодневі богослужіння у свіжозахопленій церкві.

Як кажуть юристи, має місце прецедент. На черзі — Вознесенський собор, збудований на кошти гетьмана Мазепи, на який уже висловлювали претензії переяславські москвофіли. Далі — козацькі церкви в музеї просто неба. А там, дивись, ініціативу підхоплять й інші населені пункти, де є храми, які використовуються в музейних цілях.

А що ж проукраїнські сили Переяслава? Де голос Руху, «Просвіти», «Батьківщини», «Свободи»? Не чути. Мабуть, їхнє українство — то тільки передвиборча риторика.

Переглядів:: 1
Опубліковано в Новини

ПУБЛІКАЦІЇ ЗА ТЕМОЮ

guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x