loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Сесія Бориспільської міськради №78 від 28 липня 2020 року

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Сесія Бориспільської міськради №78 від 28 липня 2020 року

Здається інтернет-видання «Це Бориспіль» давно не писало про те, як проходять сесії Бориспільської міської ради. Що ж, мабуть час почати писати про те, як народні обранці захищають містян на своїх засіданням.

Депутати
Побачити, як себе ведуть депутати на сесії, вдається час від часу. Ти або не ходиш на сесії, або дивишся все он-лайн, тільки не все чуєш. Адже, переглядаючи все на ютуб-каналі Бориспільської міської ради гарно почути можна лише тих, хто спілкується по мікрофону. Всіх інших просто не чутно. Добре, що нам вдалося побувати в залі й почути майже все, що відбувалось до перерви, яку достроково провели через дії депутата округу №34 Олега Вереса.

На сесії здивувала поведінка принаймні двох депутатів міської ради. Мова йде про Ярослава Годунка (округ №10) та Євгена Боженка (округ №22). Між ними ніби відбувалась боротьба за те, щоб домінувати один над одним. Один каже слово, інший у відповідь два. Один робить ремарку. щодо конкретного питання цієї сесії, інший теж вставляє свої “5 копійок”. Інколи це відбувалось без будь-яких проявів розуміння один одного. Втім, якщо аналізувати подальші дії депутатів, складалось враження, що це швидше політичний піар, який допоможе їм знову стати депутатами після виборів у жовтні 2020 року. Але це не факт. Бо кожен виборець проголосує так, як він вважає за потрібне.

Інші депутати теж поводилися дивно, хоч це було не одразу помітно. Наприклад, Олег Верес відключив систему для голосування від мережі, тому головуючому довелось достроково оголосити про перерву. А відключив, бо колеги-депутати відправили питання №41 та №69 до довивчення (вони тотожні). Суть у тому, що в першому мова йшла про можливість затвердити проект землеустрою та надання в постійне користування земельної ділянки по вулиці Коцюбинського, 24-в територіальній громаді. В другому – все те саме, але надати ділянку конкретній особі під городництво. І тут виник конфлікт. Депутату Вересу рішення про “довивчення” не сподобалось, тому він у такий спосіб висловив своє незадоволення. Коли, після вимушеної перерви, депутати знову зібрались, Олег Верес спробував закликати колег дослухатися до його пропозиції. Втім, так і не отримав підтримки від депутатів. Більше спроб відключити систему голосування від електромережі депутат не здійснював.

Депутат Ярослав Годунок, який є секретарем Бориспільської міської ради, взагалі сидів не біля трибуни, а в сесійній залі. За столом президії сидів лише міський голова Анатолій Федорчук, а от місце секретаря пустувало. Ярослав Годунок, який і далі працює секретарем міськради, в залі був, але сидів серед депутатів. Можливо так він показував свій протест після того, як Анатолій Федорчук, який наполягав на його відкликанні з посади секретаря на попередній сесії і навіть цього не приховував. Міський голова навіть заявив, у разі, якщо Годунок залишиться секретарем, він напише заяву про свою відставку. Втім, крісло секретаря не мало спокою на 78 сесії. Хто дивився засідання чи був присутнім, мабуть звернули увагу, як депутат Боженко безперестанку його “розминав”.

Можливо, це був, такий собі, піар-хід обох депутатів перед виборами?! Адже відомо, що Годунок і Боженко є кумами і вони могли домовитися про таку свою поведінку перед осінніми виборами, щоб набрати додаткові голоси. Втім, якщо серед наших читачів є політологи, можете прокоментувати під матеріалом наші припущення.

Було питання, яке напряму чіпляло інтереси ще одного депутата Бориспільської міської ради – Ігоря Шалімова (округ №3). Перед голосуванням депутат заявив про конфлікт інтересів і повідомив, що голосувати не буде. Суть питання в тому, що голосували за виділення його підприємству земельної ділянки розміром 1,83 га. Як зазначив І.Шалімов, цією ділянкою підприємство користується давно, і вони хочуть оформити її на себе, щоб сплачувати податки. За це питання більші проголосувала “ЗА”. Втім, іншої думки дотримуються активісти, які вважають, що треба було проводити конкурс, щоб бюджет міста заробив на цьому більше грошей (діалог по цьому питанню ТУТ).

Про інших депутатів, хто займався словоблудством, зупинятися не будемо, всі і так усе бачили по ютубу.

Присутні
Хоч зараз і карантин, на сесію приходить чимало людей. Переважно приходять ті, чиї питання розглядаються. Ми вже згадували про конфлікт по вулиці Коцюбинського, 24-в. Мало того, що по цьому питанні прийшли представники обох сторін, прийшли всі, хто міг. А прийшло чимало. З усього, що нам вдалося почути, прийшли до висновку, що вирішити це спірне питання вони мають самостійно. Депутатам залишиться тільки проголосувати за компроміс, якого досягнуть сторони.

Якщо брати вільних слухачів на засіданні, увагу привернув такий собі Віктор Бедрик, мешканець міста Борисполя. Між ним та депутатом Я.Годунком постійно виникали суперечки. Спершу вони мірялися силою на словах – хто кого переговорить. Потім, хтось-комусь почав наступати на ноги. Навмисно чи ні, про це треба питати особисто їх. Тим не менше, Годунок кілька разів зауважив, що Бедрик наступає йому на ноги, присутньому на сесії начальнику Бориспільського відділу поліції. Чи взяли заяви до уваги чи їх просто почули, невідомо.

Важливі для громади питання
Попри несерйозну поведінку окремих депутатів, на засіданні 78 сесії Бориспільської міської ради все ж таки прийняли ряд важливих для громади питань. Це, перш за все стосується змін до бюджету та змін у цільових програмах.

Почнемо зі змін до бюджету міста Борисполя на 2020 рік. На сесії до конкретики не вдавались. Просто проголосували і все. Мабуть, депутати добряче поспілкувались на узгоджувальній нараді. щоб багато не обговорювати це питання на сесії. Щоправда, простий люд не в темі, куди і скільки грошей мають виділити. А це, так би мовити зальот. Тим більше, що нам вдалося переглянути проект цього рішення, який – навіть нам – видався китайською грамотою. Тобто, якщо ти не в темі, ти нічого не зрозумієш. Єдине, що ми можемо сказати, перед голосуванням за це питання, сказали. що Лише згадали, що зміни до бюджету стосуються виділення коштів на освітню сферу.

Щодо змін у міські програми, зміни внесли до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Бориспіль на 2020-2024 роки. Ними передбачено капітальний ремонт покрівлі в НВК «Ліцей «Дизайн-освіта»; поточний ремонт водовідведення та капітальний ремонт зовнішніх електричних мереж у ЗОШ №3; поточні ремонти пішохідних доріжок та покрівлі, а ще розроблять робочий проєкт на встановлення захисної системи від розрядів блискавок та вторинних її проявів на будівлю в Гімназії «Перспектива». Програмою, також, передбачений технічний нагляд по встановленню системи пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу і управління евакуацією людей та блискавкозахист у всіх закладах освіти міста Борисполя. У 3, 6, 7, 8 школах покращать доступ до інтернету. В ЗОШ №6 встановлять протипожежні двері, а в ЗОШ №7 облаштують вузол обліку теплової енергії. Для міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбають автомобіль, який розвозитиме гарячі обіди підопічним центру.

Також є зміни у програмах щодо діяльності комунальних підприємств. Зокрема, для роботи КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на цей рік заклали більше 19 млн грн. «Бориспільтепломережі» відвели близько семи мільйонів гривень, ще 14,8 млн грн тепломережа може отримати як відшкодування різниці в тарифах та фінансової допомоги підприємству на поворотній або безповоротній основі. На «Бориспільводоканал» передбачили 15,5 млн. грн, а на «ВУКГ» 3,5 млн грн. Також на фінансову підтримку для покриття заборгованості, що могла виникнути внаслідок неповних розрахунків за надані послуги КПТМ «Бориспільтепломережа», КП ВКГ «Бориспільводоканал», КП «ВУКГ», УМКП-1 та КП «ЖРЕУ» на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, на що передбачили 9,8 млн грн.

Відповідно до змін у програму благоустрою міста Борисполя на 2020-2024 роки на цей рік передбачили більше 73 млн грн. Ці кошти мають витратити для прибирання вулиць, обслуговування світлофорів, догляду за деревами та іншими насадженнями, вирішити всі питання пов’язані з вуличним освітлення, на ремонт зупинок громадського транспорту, на обслуговування бюветів, фонтанів, зливних каналізацій, місць поховання та багато іншого.

Внесли зміни і до програми розвитку дорожнього господарства та безпеки руху міста Борисполя. Зокрема, програмою передбачено більше 118 млн грн із міського бюджету на ремонт доріг, облаштування тротуарів, встановлення дорожніх знаків, нанесення розмітки та інше. Із державного та обласного бюджетів на проведення капітального ремонту та реконструкцію доріг у Борисполі можуть виділити 6,9 млн грн.

Щодо змін у Програму забезпечення міста Борисполя якісною питною водою, 2020 року планують зробити поточний ремонт водопровідної мережі від будинку №5 до будинку №11 по вулиці Київський шлях за 49,9 тис грн та поточний ремонт каналізаційних мереж по вул. Сергія Оврашка за 23,1 тис грн. Також мають виготовити проектно-кошторисну документацію, пройти експертизу та здійснити роботи по влаштуванню системи зовнішнього водовідведення по вул. Ясна, на що передбачено 1,7 млн грн.

Відшкодування за зубопротезування
На 78-й сесії депутати й затвердили положення про порядок здійснення відшкодування витрат за надання послуг із безплатного зубопротезування. Воно більше стосується людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та мають право на безплатне позачергове зубопротезування (за виключенням зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них).

Відповідно до затвердженого положення, правом на відшкодування зможуть скористатися особи І, ІІ, ІІІ категорій та неповнолітні діти померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. В Борисполі закладом, який надає послугу з безплатного зубопротезування, які проживають і зареєстровані на території міста Бориспіль, буде КНП «Бориспільський стоматологічний центр». Знаходиться він за адресою: місто Бориспіль, вулиця Київський шлях, 24.

Дострокове припинення повноважень
Піти достроково з поста депутата Бориспільської міської ради мав намір Юрій Локайчук (округ №30). Депутати голосували одразу ж після розгляду питання про зміни до бюджету. Перед тим, як проголосувати, на трибуну піднявся Ярослав Годунок, який сказав, що не буде голосувати і запрошує колег-депутатів зробити те саме. Здається, його почули майже всі. 11 депутатів натиснули кнопку “ПРОТИ”, дев’ятеро “УТРИМАЛИСЬ”, один натиснув “ЗА”. Таким чином Юрій Локайчук залишився депутатом, а округ №30 достроково не осиротів.

Почесний громадянин Борисполя
Також на сесії депутати проголосували за присвоєння звання «Почесний громадянин міста Борисполя» Штепі Лідії Іванівні, інженеру з ремонтних робіт управління освіти і науки Бориспільської міської ради. Пані Лідії мають виплатити грошову винагороду до знання, а також вручити нагороду. Вручення відбудеться традиційно – у день відзначення Дня міста Борисполя, який проходить щорічно наприкінці вересня.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x