loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Щасливе ще не місто, та вже й не село

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Минув рік, як у Щасливому виборці обрали сільським головою Миколу Федоровича Шмаюна. За цей час відбулися зміни у населених пунктах з такими красивими назвами, як Щасливе та Проліски — Миколо Федоровичу, Щасливе ще не місто, та вже й не село.

— Щасливе перебуває у такій стадії, що по інфраструктурі у нас велика частка багатоповерхової забудови. Населення розміщено дуже щільно. Треба прокладати дороги, прибирати сміття, обслуговувати все це майно. Крім цього, бурхливо розвивається приватний сектор.

На сьогодні кількість населення більше шести тисяч чоловік. А якщо брати неофіційні дані, то у нас уже близько восьми тисяч мешканців. Стоси паперів на моєму столі — то це ще мала кількість. Їх надходить до сільської ради все більше і більше.

Дозволи, рішення, погодження, довідки, заяви. Фізично з апаратом сільської ради не можемо керувати такими селами. Бо структура управління у нас залишається на рівні звичайного села району.

Навантаження на кожного працівника сільради не подвійне, а потрійне. Ми дійшли висновку, що треба міняти статус населеного пункту. Щасливе буде селищем міського типу. Всі передумови для цього є: і за кількістю населення, і за інфраструктурою, і за кількістю підприємств. Тоді нам вдасться створити зовсім інший апарат управління. Це вплине і на формування бюджету. А ми матимемо перспективу розвитку Щасливого. У наших планах пройти процедуру зміни статусу, щоб у новий фінансовий рік увійти як селище міського типу.

Нас включено у перелік населених пунктів, задіяних до футбольного чемпіонату «Євро-2012». Через це нам треба підтягуватися до високого рівня співжиття. Є можливість приймати футбольні команди для тренувань. Тому не може бути, щоб поруч з «територією Європи» із-за паркану виглядало село. Звичайно, фінансово-економічна криза впливає і на нас. Але не можна сказати, що ми нічого не робимо.

На сьогодні бюджет перевиконуємо відповідно до запланованого. Є проблема, звичайно, щодо втраченого часу, коли можна було виконувати ті чи інші роботи меншими зусиллями. Слід було починати широкомасштабні проекти ще років чотири тому, коли у нас, наприклад, був земельний потенціал.

На сьогодні, пропрацювавши рік, ми не виділили жодної ділянки землі. Як на мене, питання розвитку села на перспективу не вирішувалося. Так би мовити, латали лише дірки. І це не давало ефекту. Хоча нам всі заздрять, вважаючи, що ми тримаємося на високому рівні. Гостям села показуємо футбольний манеж, навчально-виховний комплекс тощо.

— Нині у районі триває двомісячник благоустрою. Як прибирається село Щасливе?
— Весна іде. Враховуючи, що наше село знаходиться поблизу Києва і є специфічним, треба вирішувати багато проблемних питань. На території сільської ради знаходиться близько ста підприємств. Всі вони працюють, мають відходи своєї діяльності, і щодо цього за останні роки склалася катастрофічна ситуація. Коли розстав сніг, майже все село, і це очевидно, вкрилося сміттєзвалищами. За перший місяць благоустрою ми вивезли більше двохсот машин непотребу. Прибрали стихійні сміттєзвалища у так званому «шанхаї».

Роками там ніхто не прибирав. Це ж саме зробили на кладовищі, на в’їзді у село, у лісі теж навели порядок. Залучили до прибирання наш ЖЕК, тимчасові колективи. Робили суботники на підприємствах. Долучилися до прибирання села і школярі, депутати сільради. Майже скрізь навели порядок. Хоча поза селом, наприклад, у саду, який нині відвойовують колишні працівники племзаводу, територія не контролюється ніким. Туди звозять увесь непотріб. Боюсь, що своїми силами навести порядок просто не зможемо. Є проблема утилізації сміття.

Протягом десяти років цей процес був безконтрольним. Сміття возилося як з Києва, так і з усього району. Комерційна структура просто заробляє гроші, а ми створюємо таку собі бомбу-проблему, яка ось-ось вибухне. Тому заборонили прийом сміття з Києва. На прохання районної ради приймаємо сміття лише із сусідніх сіл. Обмежили ліміт прийому непотребу. Зараз йдуть напрацювання щодо застосування сучасних технологій переробки сміття. До цього треба підійти виважено, бо інакше втопимося у смітті.

Щодо ремонту та асфальтування доріг, зараз на вулицях, зокрема на деяких ділянках, робимо не поточний, а капітальний ремонт. З дорогами у нашому селі буде більш-менш нормально. Минулого року ми заасфальтували три, а цього наведемо порядок ще на кількох вулицях.

Провели велику роботу на кладовищі, щоб збільшити його територію, бо вона у нас надзвичайно обмежена. Адже всі землі навколо нього розпродані, а іншої просто немає. Поруч з навчально-виховним комплексом і приміщенням сільської ради почали робити паркову зону.

До речі, використаємо досвід австрійського міста Войтсберг, про який дізналися із публікації у газеті «Вісті». Зробимо огорожу, висадимо дерева і квіти. Будуть у парку зони відпочинку, зробимо освітлення. Стежитиме за порядком у парку прибиральник. Перший етап створення парку завершиться цього року. Ще один куточок відпочинку буде поруч з музичною школою і будинком культури. Бо лише бетон і асфальт не дуже привабливі для життя.

У селі Проліски є також невеличкі зелені зони. Хочемо й там зробити «куточок Європи» — посадимо квіти, зробимо фонтанчик, висадимо дерева. Можливо, ви помітили, що на центральній вулиці Пролісків та Щасливого поставили урни. На головних вулицях сіл зробили освітлення. Згодом й інші вулиці будемо освітлювати. Звичайно, є проблеми з коштами й потужностями, але окультурювати села наш обов’язок. Такий же обов’язок жителів наших сіл та гостей дотримуватися порядку.

Хочу, щоб у нас панував культ чистоти. Моє щире звернення до односельців: не смітити, оберігати зелені насадження, зробити наші населені пункти квітучими. Закликаю мешканців бути патріотами своїх сіл, привчати своїх дітей до культури. Хочу нагадати про приємну подію. До нас у сільську раду приїжджають молодята, навіть з Києва, реєструвати шлюб. Бо дуже красива актова зала, де відбувається це дійство, та й сама процедура гарна. До того ж, більше киян реєструють шлюби, аніж місцеві жителі. Черга розписана до червня місяця.

Люди хочуть, щоб цей важливий у житті день і ця церемонія відбулася саме в селі з такою милозвучною назвою, як Щасливе.

Переглядів:: 5
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x