loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Щоб ліфтом користуватися без ризику

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Був випадок, коли коляску з дитиною закрило у ліфті, а мама залишилася ззовні. Датчики зареєстрували, що у кабіні є пасажир, тож кнопки зовнішнього виклику не спрацьовували.

Якщо ліфт у будинку працює безперебійно, ми його наче і не помічаємо. І лише коли заповітна кабінка завмирає, не відповідаючи на виклик, ми пригадуємо, що це механізм, і є люди, які його обслуговують.

— Які справи у ліфтовому господарстві Борисполя? — про це наша сьогоднішня розмова із директором спеціалізованого комунального підприємства «Бориспіль-Пантус» Дмитром Валентиновичем Ігнатюком.
— Ми зуміли налагодити стабільну роботу підприємства. Якщо ліфт із пасажиром зупиняється аварійно, бригада приїжджає на виклик дуже швидко, щоб «полоненому» не кортіло виламувати двері. На жаль, нетерплячі таки трапляються. Наприклад, у Новорічну ніч постраждало двоє дверей: на Головатого, 8 та на Дзержинського, 1. Причому на Дзержинського ламали із такою силою, що довелося замінювати привід дверей.

Викорінити вандалізм у ставленні до ліфтів нам поки що не вдається. Розбивають плафони світильників, зривають алюмінієве обрамлення ліфтових кабін, спалюють кнопки… Підпалюванням кнопок, зазвичай, розважається молодь або дітвора, яка сама ж користується цими ліфтами. Алюмінієві деталі здають на металобрухт. На жаль, ні домофони, ні кодові замки не є перепоною для вандалів.

— Ви пробували звертатися до правоохоронних органів?
— Спіймати шкідників на гарячому, як правило, не вдається, але ми застосовуємо власні методи впливу. Якщо ліфт постраждав через вандалізм, ми затримуємо його пуск на декілька днів або тижнів. І це спрацьовує. Торік у нас було тільки 8 виламаних дверей, тоді як у попередні роки страждали і по 70, і по 80, а то і всі 90 ліфтових дверей.

— У яких районах міста найчастіше трапляються випадки вандалізму?
— Найбільш проблемним був і залишається мікрорайон на вулиці Нова ІІ. Там майже по всіх ліфтах або немає алюмінієвого обрамлення, або побито плафони, обпалено стелі, дуже часто доводиться замінювати спалені кнопки. Викрадають навіть алюмінієві вентиляційні решітки.

Вандали навіть не усвідомлюють, на яку небезпеку наражаються люди, які користуються понівеченими ліфтами. Якщо підпалюють і вдавлюють розплавлені кнопки, замикаються контакти, і ліфт просто зупиняється. А от через зірване обрамлення з’являються щілини, у які може потрапити одяг чи навіть пальці. Розбитий плафон залишає незахищеною лампочку. Вона може побитись, оголивши контакти під напругою 220 вольт. У всіх таких випадках ми зобов’язані зупиняти ліфти.

Проте деякі мешканці вже усвідомили, що ліфт не розкіш, а засіб пересування. У деяких будинках жителі самі вже контролюють експлуатацію ліфтів. Останнім часом бувають дзвінки: «Приїдьте, відключіть ліфт, а то сусід перевозить там будівельні матеріали». Ми реагуємо на такі звернення: переводимо ліфт у вантажний режим.

Така послуга безплатна. Важливо тільки.

— Багато кнопок на поверхах не працюють, іноді не один рік.
— Сьогодні ми планомірно відновлюємо всі кнопки, щоб вони діяли на кожному поверсі. Протягом 2009 року було проведено таку роботу на 70% поверхів. Протягом 2010 року постараємося відновити роботу кнопок на всіх поверхах.

— Непрацюючі кнопки на поверхах великі незручності створюють для матерів із маленькими дітьми, яким доводиться перевозити ще й дитячі коляски.
— У цьому випадку хочеться наголосити на необхідності дотримання правил техніки безпеки. До ліфта дорослий повинен заходити з дитиною на руках, а коляска до кабіни заноситься у складеному вигляді. Адже двері у ліфті закриваються автоматично. Якщо порожню коляску притисне дверима, то ще півбіди. У нас був випадок, коли коляску з дитиною закрило у ліфті, а мама залишилася з зовні. Датчики зареєстрували, що у кабіні є пасажир, тож кнопки зовнішнього виклику не спрацьовували. На щастя, аварійна бригада приїхала дуже швидко, і злякалася тільки мати. Малюк навіть не встиг заплакати.

— У грудні на вашому підприємстві була перевірка.
— Нашу ліфтову службу перевіряв «Держгіппромнаглядохоронпраці». За її результатами у Борисполі було зупинено 15 ліфтів. Перевірку, яка проводилась два роки тому, не пройшли 37 ліфтів. Основною причиною цогорічної зупинки ліфтів було втручання вандалів та захаращені підходи до машинних відділень.

Жителі часто виставляють туди речі, які їм не потрібні. Торік ми разом із ЖЕКами проводили рейди, вивозили увесь той непотріб, але зіткнулися з тим, що наступного дня з’являється нове сміття.
Все-таки наші зусилля дають позитивні результати. Якщо раніше нам доводилося виконувати більше півсотні заявок на день, то сьогодні маємо лише 30 на тиждень.

Дуже хочеться, щоб люди завжди усвідомлювали, що ліфт — це механізм підвищеної небезпеки. І не варто ставитися до цього легковажно.

На жаль, сьогодні злагоджена робота ліфтового господарства опинилася під загрозою. Ситуацію прокоментував перший заступник Бориспільського міського голови Микола Петрович Корнійчук.

— Торік утримання аварійно-диспетчерської служби фінансувало місто. У цьому році, коли ще не прийнято Державний, а відповідно і міський бюджет, гроші виділяти неможливо.

Сьогодні на утримання аварійно-диспетчерської служби спрямовуються кошти, які надходять «Бориспіль-Пантусу» від комунальних підприємств за обслуговування ліфтів. Адже якщо цю службу ліквідувати, не буде кому навіть визволити людину, яка застрягла у ліфті. А на поточний ремонт і технічне обслуговування ліфтів коштів залишається дуже мало. І вже починають накопичуватися проблеми.

Сьогодні вже виникають затримки із виплатою заробітних плат і з відрахуванням платежів до Пенсійного фонду і до бюджету.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x