loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Свині чи люди?

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

«Господарська діяльність свиноферми «Сеньківка» ЗАТ ПЗ «Агро-регіон» не відповідає вимогам екологічного законодавства,» — йдеться у рішенні Господарського суду Київської області від 20 жовтня 2009 року.

Мешканці села Сеньківка Бориспільського району звернулися до редакції «Вістей» із своєю проблемою: чому не припиняється діяльність свинокомплексу, якщо суд, керуючись Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», вирішив «зупинити екологічно небезпечну діяльність свиноферми до отримання дозволу на розміщення відходів»?

Безперечно, відновлена ферма — це і робочі місця для людей, і надходження до місцевого бюджету. Та, переконані сеньківці, які проживають у екологічно небезпечній зоні, «Агро-регіон» завдав чималих збитків не тільки довкіллю, а й здоров’ю населення. Людмила Калініченко організувала ініціативну групу села, разом вони зверталися до СЕС району і області, Міністерства охорони здоров’я, до усіх найвищих органів державної влади за допомогою, та правди ніде добитися не могли. Проте мешканці Сеньківки дякують районному прокурору Олександру Бутовичу, який і подав позов до Господарського суду Київської області про припинення діяльності ЗАТ «Агро-регіон». Людей же, за словами Калініченко, не допускали до судового процесу, аж поки вони не створили у селі осередок громадської організації «Громадський контроль». Ухвалою суду 1 липня цього року представників громадської організації було залучено до судового спору у якості третьої особи. І стали селяни самотужки вивчати законодавство України, адже на адвоката грошей не було. Та суд виніс рішення на їхню користь.

Головними причинами позову є порушення екологічного законодавства, оскільки підприємство працює без отримання від Державного управління охорони навколишнього середовища дозволу на утримання та розміщення відходів тваринництва.

Перевіркою, проведеною Бориспільською міжрайонною прокуратурою, встановлено, що відстань від огорожі ферми до найближчого житлового будинку (вул. Леніна) становить 50 м, а безпосередньо тваринницьких приміщень до будинків — 250 м, у той час коли санітарно-захисна зона має становити 500 м (для свиноферм до 12 тис. голів). До речі, частина мешканців-сусідів ферми живуть там десятки років, а інші — переселенці із чорнобильської зони. Чому ж їм, постраждалим від трагедії, виділили земельні ділянки у санітарній зоні небезпечного підприємства? Чорнобильці розповідають, що вони й не знали, на якій території будуються. Окрім того, раніше це була ферма для ВРХ із значно меншою кількістю поголів’я. ЗАТ «Агро-регіон», який розпочав свою діяльність у 2002 р. на території Сеньківки, значно збільшив кількість будівель.

Київська обласна санепідемстанція виявила значні порушення у роботі ЗАТ «Агро-регіон»: несанкціоноване зливання гною на території с. Сеньківка, не обладнано місце для тимчасового зберігання трупів тварин, наявне поголів’я тварин перевищує потужність комплексу, не налагоджено контроль за використанням працівниками спецодягу та засобів індивідуального захисту, не озеленена санітарно-захисна зона з боку житлових будинків.

Окрім того, у рішенні Господарського суду зазначено, що у ЗАТ ПЗ «Агро-регіон» відсутній висновок екологічної експертизи на реконструкцію свинокомплексу та дозвіл на розміщення відходів. А згідно із лабораторними дослідженнями Бориспільської СЕС, питна вода не відповідає вимогам санітарного законодавства, оскільки вміст кишкової палички у ній перевищує норму майже у 1000 разів! Все це, йдеться у рішенні суду, «свідчить про те, що діяльність свиноферми несе пряму загрозу здоров’ю і життю населення».

Керівництво ЗАТ ПЗ «Агро-регіон» подало апеляцію і, судячи із слів юриста підприємства Олександра Сергійовича Нижниченка, вони впевнені, що виграють цього разу у суді. За його словами, не ферма була збудована з порушеннями норм, а житлові будинки зводилися вже після того, як підприємство працювало. До того ж, говорить Олександр Нижниченко, люди хочуть вигідно продати там свою землю. «Щоб земля була дорожчою, люди хочуть, щоб там ферми не було. Саме для цього вони ініціювали кампанію і доводять, що під час роботи ферми порушено екологічне законодавство. До речі, мешканці, які побудувалися у Сеньківці давно, не скаржаться на сусідство з фермою. Скаржаться ті, хто побудувалися тоді, коли підприємство вже працювало.

Люди ж бачили, що стоїть ферма. Окрім того, ще раніше можна було б відмовитися від земельних ділянок у санітарній зоні і вимагати замінити їх на інші… Питна вода у Сеньківці забруднена ще за часів Чорнобильської трагедії. А когось звинувачувати значно простіше… Окремі санітарні норми дозволяють певні відхилення у випадку виконання інших норм. Наприклад, відстань від сараїв до житлових будинків можна зменшувати шляхом озеленення… А головне — якщо проїхати Бориспільським районом, можна побачити, скільки стоїть зруйнованих сільськогосподарських підприємств. У нас же люди отримують досить високу заробітну плату, ми орендуємо у сеньківців землю», — розповів юрист підприємства.

Проте озеленення біля свинокомплексу немає, у цьому переконалася, приїхавши до Сеньківки. А на запитання про відсутність зелених насаджень юрист відповів, що вони то періодично з’являються, то засихають…

Тут і справді, як кажуть, «палиця з двома кінцями». З одного боку — робочі місця, відродження сільського господарства. А з іншого, обурюються сеньківці, якщо вже встановлено прокуратурою, доведено судом про небезпечну діяльність підприємства для екології, то хто відповість за збитки, завдані довкіллю: і ґрунтам, і підземним водам, і здоров’ю населення…

Вікторія Дмитренко

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x