loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Трест «Бориспільсільбуд» святкує 40-річний ювілей

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

У перший день весни ТОВ «Трест «Бориспільсільбуд» святкувало свій сорокарічний ювілей. Спочатку члени правління, працівники підприємства вітали ветеранів праці та гостей на фотовиставці. Численні світлини про робочі будні і успіхи, ніби кадри з кіно, привертали увагу кожного відвідувача виставки, а особливо будівельників-пенсіонерів. Адже це сторінки літопису не лише життя підприємства, а й їхнього власного. Зустрічі, привітання, щирі слова… Бо ж є про що поговорити, пригадати, подумати про майбутнє.

Святковий вечір з нагоди ювілею проходив в актовій залі дев’ятиповерхівки, що на вул. Дзержинського, 1, невипадково, адже цей будинок був зведений Трестом «Бориспільсільбуд» ще у 1979 році, у ньому проходили майже усі урочисті події підприємства. На зустріч працівників різних поколінь прибув Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук, його перший заступник Микола Корнійчук, керівники холдингової компанії «Київміськбуд», ДБК-3, ДБК-4 з Києва, представники Міністерства оборони України та інші почесні гості.

Голова правління Олександр Сич, який очолив трест у 1999 році, розповів про злети і падіння підприємства, про найвагоміші досягнення, пригадав керівників і пересічних робітників, які стояли біля витоків заснування будівельних організацій. Кращих працівників та ветеранів нагородили грамотами і цінними подарунками. Молодь будівельних організацій привітала з ювілеєм своїх наставників, подякувала їм за мудрість і запевнила, що гідно продовжуватиме кращі традиції тресту. Будівельників, які відійшли в інші світи, вшанували хвилиною мовчання.

Трест «Бориспільсільбуд» був створений для будівництва об’єктів у Бориспільському, Баришівському, Яготинському, Згурівському районах і місті Києві наказом Міністерства сільського будівництва України 1 березня 1971 року. До складу тресту на той час увійшли ПМК-10, ПМК-11, ПМК-12, ПМК-13, ПМК-14, ПМК-15, ПМК-504 і ПМК-530. Першим керівником був Петро Іванович Руденко, який також привітав своїх колег з професійним святом.

На базі промислових відділів ПМК було створено Завод залізобетонних виробів, управління виробничо-технологічної комплектації. Для будівництва об’єктів у Російській Федерації була створена госпрозрахункова дільниця. Організовано відділ забезпечення робітників продуктами, створено житлово-комунальний відділ, до складу якого ввійшли гуртожитки міст Борисполя, Переяслава-Хмельницького і Яготина.

«Трест збудував у Борисполі дитячі садки «Сонечко» і «Веселка», базу відпочинку у с. Кийлів. Історія тресту склалася так, що 20 років ми працювали при Радянському Союзі і 20 років при незалежній Україні, — розповів у своєму виступі Олександр Сич. — При радянській владі були дуже великі обсяги робіт, тому трест інтенсивно розвивався і мав великі досягнення, як у роботі, так і в культурно-спортивному житті районів. Щороку організаціями тресту здавалися в експлуатацію 60-90 об’єктів! На той період усі школи, дитячі садки, адміністративні будівлі, які зводилися у цих районах, будувалися нашими організаціями. Близько 70-80 відсотків житлових будинків також зводились працівниками тресту. Майже в усіх населених пунктах ними побудовані сільськогосподарські об’єкти, птахофабрики у Старому, Кучакові, Морозівці, Головурові, Гайшині, Яготині. Серед найбільш відомих Березанський домобудівний комбінат, Яготинський молокозавод, Переяслав-Хмельницький хлібозавод, Бортницький консервний завод, Гнідинський м’ясо-молочний завод та багато інших. Будували і об’єкти оборонного значення. Загалом, 70-80% будівель, які будувалися у той час, були зведені працівниками організації Тресту «Бориспільсільбуд». Окрім того, працювали на будівництві у Росії.

На той час у ПМК-14 і ПМК-15 в апараті тресту були колективи художньої самодіяльності, а в ПМК-15 був народний хор. Щороку проводилися спортивні спартакіади організацій тресту.

У 1975-78 рр., 1980-81 рр. трест був постійним переможцем обласних, республіканських і всесоюзних змагань серед будівельних організацій Міністерства сільського будівництва СРСР. Працівники підприємства були лауреатами державних премій, більше 40 осіб нагороджені державними орденами і медалями».

У перші роки незалежності України відбулися зміни у житті будівельної компанії. У відповідності до постанови Кабміну, дитсадки, гуртожитки були передані до комунальної власності. У 1995 р. була проведена приватизація, і кожна організація стала юридично самостійною. Але для співпраці більшість організацій об’єдналися в асоціацію.

Наприкінці 1990-х на початку 2000 років замовлень на будівництво майже не було. Тож багато висококваліфікованих працівників звільнилися, інші змушені були перекваліфікуватися, шукати нові методи роботи. Проте, незважаючи на труднощі, ВАТ «Бориспільсільбуд» вистояло. Почалася активна співпраця з холдинговою компанією «Київміськбуд». Сільським будівельникам, пригадує Олександр Іванович, було складно пристосуватися до вимог такої великої компанії. «Траплялося, що керівники тресту ночами стояли біля своїх працівників, щоб тільки робота виконувалася належним чином і в установлений термін,» — пригадує голова правління.

У 2005 р. Трест «Бориспільсільбуд» визнаний кращим підприємством в Україні, а в 2006 р. він став асоційованим членом холдингової компанії «Київміськбуд».

За роки незалежності збудували генетичний центр у с. Велика Олександрівка, міськрайонний центр зайнятості у Борисполі, реконструювали казарми під житловий будинок на 72 квартири тощо. І сьогодні, незважаючи на кризу, бориспільські будівельники будують житлові будинки, навчальні заклади, торгівельні центри у столиці. «Бориспільсільбуд» брав участь у будівництві Південного залізничного вокзалу, дитячого садка з басейном у Києві. Нині будують дитсадок на 150 місць на Троєщині, пождепо до Євро-2012.

Тож хочеться сподіватися, що незабаром запрацюють будівельні майданчики у районних центрах і селах Лівобережжя Київщини, що наступне десятиліття буде успішним для ТОВ «Трест «Бориспільсільбуд» і свій піввіковий ювілей підприємство зустріне з прекрасними результатами праці.

Переглядів:: 3
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x