loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

У бібліотеці презентували книгу про три голодомори на Бориспільщині

28.11.19

У бібліотеці презентували книгу про три голодомори на Бориспільщині

У бориспільській центральній бібліотеці відбулась презентація історико-документального видання Валентини Стрілько-Тютюн “Три кола пекла”. В книзі зібрані спогади очевидців, документи, світлини про три Голодомори, які пережили бориспільці в 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках.

– Уже на стадії задуму та збору матеріалу до цієї книги, я ставила перед собою мету – донести до людей, яким насправді є “братній” народ, – зазначила авторка. – Тут (про видання) є чимало фактів, які доводять, що всі голодомори були зумисно створені московсько-більшовицькою владою, щоб знищити українців. Тепер кожен має можливість прочитати, дізнатися правду, переосмислити своє ставлення до часів, коли ковбаса була по 2.20, та розповісти дітям про те, ким є насправді наш східний сусід.

Повертаючись до видання “Три кола пекла”, варто відзначити, що це перша книга, де грунтовно розкриті три страшні періоди в історії України – три Голодомори – на прикладі Бориспільщини.

– Переважно згадують і розповідають про Голодомор в Україні в 1932-1933 роках, – зауважила В.Стрілько-Тютюн. – Два інших чомусь випадають із поля зору. Наприклад, голод у 1921-1923 роках забрав людських життів не менше ніж у тридцятих роках. Він також був штучно створений більшовиками. Як згадують старожили Борисполя, в цей період чимало київських науковців оселялися в Борисполі, рятуючись від голоду. І ви знайдете в книзі документальні підтвердження про це. Так само був штучним голод у 1946-1947 роках, коли люди пухли від голоду, фіксувались факти людоїдства, коли всі їхали по хліб на Західну Україну, бо в центрі та на сході в людей усе повідбирали.

Окремо авторка повідомила, що нещодавно вийшла її нова книга “Весілля на Бориспільщині. ХІХ-ХХ століття”. Також вона готує до видання книгу “Великомученики”, де йдеться про автокефальну українську церкву на Бориспільщині та як її знищувала московсько-більшовицька влада. Крім того, наприкінці цього року має побачити світ ще одна її книга – про виникнення та становлення Бориспільської Української гімназії імені Павла Чубинського (1917-1921 рр.).

Нагадаємо, Валентина Стрілько-Тютюн, родом із села Вишеньки, Бориспільського району, Київської області. Навчалась у Київському університеті ім. Т.Шевченка, на філологічному факультеті. Працювала учителем української мови та літератури, була заступником директора з навчально-виховної роботи, а потім директором Гнідинської школи. Є співавторкою підручників із етики для початкових класів “Андрійкова книжка” (1-4 класи). Ініціаторка виходу перших підручників для початкових класів: букваря “Материнка”, “Читанки” (1-4 класи). Вона президент Міжнародного освітнього фонду ім. Я.Мудрого. Досліджує історичної минувщини Бориспільщини. За останні роки видала такі книги як: «Червоний терор» (про політичні репресії на Бориспільщині (1920-1950 роки), «Світло» (нариси з історії освіти Бориспільщини), “Грона антибільшовицьких повстань” (про антибільшовицький спротив на Бориспільщині в 1917-1932 рр.), «На перехрестях тисячоліть. Нариси з історії, культури та побуту села Вишеньок».

Переглядів:: 3
Опубліковано в Новини
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x