loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

У Борисполі відкрили пам’ятник Святому князю Борису (+світлини)

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

У Борисполі відкрили пам’ятник Святому князю Борису (+світлини)

Те, чого так довго чекали, нарешті сталося. 25 травня 2021 року на Європейській площі в місті Борисполі урочисто відкрили монументально-декоративну скульптуру князю Борису. Чому довго чекали? Бо скультуру закладали ще при Анатолію Соловйовичу Федорчуку; при ньому й мали відкрити. Але, як відомо, міський голова пішов із життя, тому цю місію взяв на себе теперішній голова – Володимир Борисенко. Його супроводжували: секретар міської ради Владислав Байчас, депутати міськради, представники виконавчого комітету. На заході також були присутні городяни та запрошені представники різних релігійних конфесій.

– Це не мій здобуток. Це здобуток Анатолія Соловйовича, – зазначив Володимир Борисенко. – Він мріяв, щоб пам’ятник князю Борису був на центральній площі нашого міста. І вже ми втілили його мрію. Дуже великий вклад у наше місто зробив як Анатолій Соловйович, так і князь Борис. Тому сьогоднішнє відкриття цього пам’ятника є символічним. Тепер і в нас є свій янгол охоронець, до якого ми зможемо завжди прийти та вклонитися. Думаю, що з’явиться гарна традиція загадувати бажання на цій площі біля пам’ятника князю Борису. Дай Боже, щоб так і було.

Звісно, на відкритті був і скульптор Олексій Пергаменщик, який виготовив пам’ятник. Міський голова висловив йому подяку за високий рівень професійної майстерності, творчий підхід до справи і високохудожнє втілення проєкту монументально-декоративної скульптури князю Борису. Ще одну подяку отримав громадський активіст Микола Данилейко – за вагомий внесок у втілення проєкту та популяризацію української культури.

Знімали тканину зі скульптури Володимир Борисенко та Олексій Пергаменщик, яким допомагали діти, з числа присутніх на відкритті (їх покликав на поміч міський голова). Потому монументально-декоративну скульптуру освятили представники різних конфесій та віросповідань, що є в Борисполі. Щоправда, представник московської церкви, хоч і був присутній на церемонії, до освячення не долучився (стояв увесь час осторонь). Натомість для спільного фото час виділив і сфотографувався.
Захід завершився покладанням квітів до пам’ятника Святому князю Борису.

Інформативно: монументально-декоративна скульптура князю Борису виготовлена з цільного світло-сірого граніту. Виготовлена без перехідної моделі (знавці стверджують, що так свої скульптури робив Мікеланджело). На голові в князя шолом часів Київської Русі. Князь підперезаний мечем, лівою лукою Борис опирається на щит, на якому є зображення тризуба. Правою рукою тримає Біблію, притиснувши її до грудей. Над Борисом здіймається німб.

Із лицьового боку напис: “Св.Князь Борис 986-1015 н.е.”. Із тильної сторони: “Ініціатор створення пам’ятника: Анатолій Федорчук. Скульптор: Олексій Пергаменщик. Куратор: Микола Данилейко. 2020 н.е.”.

Ще при Анатолію Соловйовичу була задумка встановити на центральній площі Борисполя два пам’ятника. Один – Святому князю Борису. Другий – Святому князю Глібу. Перший по один бік від фонтану, інший – по другий. Відповідний проект скульптор подав на розгляд виконавчого комітету. Побачимо, чи буде втілена ідея Анатолія Федорчука в життя.

Переглядів:: 2
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x