loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Українська повстанська армія у документах і фактах

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Наприкінці минулого тижня у Бориспільському історичному музеї відкрилася виставка, присвячена Українській повстанській армії, яка діяла на теренах України під час Другої світової війни і до кінця 50-х років. Цікаві фотографії, унікальні документи, архівні матеріали розповідають про діяльність найбільшої у світі підпільної армії, а також про злочини НКВД. Тут ми більше дізнаємося про Євгена Коновальця, Андрія Мельника, Романа Шухевича, Степана Бандеру та багатьох інших національних героїв.

Виставка організована за сприяння Центру визвольного руху, а також з ініціативи лікаря Вороньківської дільничної лікарні Василя Михайловича Ільчишина, який вивчає і досліджує історичне минуле України. Він провів змістовну екскурсію про визвольний рух, боротьбу українського народу проти німецької і радянської окупацій, розповів про структуру та діяльність УПА. Зокрема про те, що основною зброєю народної армії були не гармати і танки, а друковане слово. Серед повстанців було багато жінок, які разом із чоловіками добровільно залишали рідні домівки, аби відстоювати Волю і Незалежність України. Василь Михайлович розповів про діяльність псевдоповстанських груп, які проходили вишкіл у Ленінграді, де досконало вивчали українську мову, західну говірку, звичаї.

Увагу відвідувачів привертають стенди про феномен УПА — криївки, про нагороди, символіку і свята повстанців. Останній бій, як свідчать документи, відбувся у 1960 році, а останній повстанець Ілля Оберишин вийшов з криївки, коли Україна стала незалежною, наприкінці 1991 року.

Людям, вихованим у Радянському Союзі, важко зрозуміти, чому повстанці йшли на смерть за свою Батьківщину. Але ж вони мали інші цінності, культурні уподобання, які ще тоді не знищила більшовицька ідеологія.

Виставка проходитиме упродовж двох тижнів. Тож усі бажаючі мають змогу її відвідати, аби ознайомитися із маловідомими сторінками української історії.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x