loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Відродиться культура – відродиться село

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Культурна галузь в Україні — одна з тих, які виживають сьогодні завдяки ентузіазму працівників і неймовірній їх любові до мистецтва. І погане фінансування закладів культури не є наслідком кризи, бо у держави коштів на прекрасне і вічне завжди не вистачало протягом усіх 18 років незалежності. І якщо у містах ще є заклади для цивілізованого проведення дозвілля, то у сільській місцевості чи не єдиним центром культури залишився клуб.

Нещодавно мені разом із працівниками відділу культури РДА випала нагода відвідати близько півтора десятка закладів культури Бориспільського району і побачити їхній стан і роботу. Іноді приміщення будинків культури справляли надто гнітюче враження, здавалося, що тут панує повне безкультур’я.

Та, незважаючи на байдужість влади, нерідко зустрічаються справжні ентузіасти, які працюють у вкрай занедбаних, а то й зруйнованих закладах культури. У Кириївщині, Ревному, Рогозові, Кийлові, Сошникові приміщення потребують негайного ремонту, проте про роботу працівників культури добре знають у всьому районі. У цих селах організовано багато гуртків, колективів художньої самодіяльності. Великий БК у с. Рогозів не опалюється багато років, а директор закладу за власний кошт проводить поточні ремонти, доглядає за місцевими пам’ятниками, організовує сільські заходи. А ось цієї весни у сільській раді ще й скоротили ставку художнього керівника. Економлять на культурі? Тож у селі, де чимало молоді, не працюють ні хореографічний гурток, ні жіночий ансамбль.

У Любарцях будинок культури у зовсім ганебному стані через підготовку до ремонту, якому завадила економічна ситуація (Добре, що хоч встигли перекрити дах!). А культурно-масова робота проводиться на належному рівні. У Кириївщині є відомий далеко за межами району народний жіночий ансамбль «Горобинонька», відбуваються цікаві сільські свята, нерідко районного значення. Та клуб, збудований понад півстоліття тому, не витримує ніякої критики.

Подібна ситуація у Кийлові: репетиції народного вокального ансамблю «Дніпрові дзвони» проходять у приміщенні, яке, здається, скоро завалиться. Жалюгідно виглядає клуб і в Сошникові, тому заняття гуртків проводять переважно у школі.

Дивне враження справляє клуб у Жовтневому: у залі обладнано православну церкву. Оскільки молоді майже немає, то сесія сільської ради прийняла рішення, яким дозволила проведення тут богослужінь, доки у селі не збудують церкву.

Розчарування у перевіряючих викликав Головурівський БК площею майже 1500 кв.м: зал на 300 глядачів зруйнований, а для проведення культурно-масових заходів, репетицій хору залишилася лише одна кімната. Решту приміщення займають сільська рада, пошта, магазин. Для дітей і молоді, а в селі їх декілька сотень, у будинку культури не проводиться ніякої роботи.

А поряд, у Воронькові оновлений заклад культури працює на повну потужність, а у Глибокому знаходяться найкращі на Бориспільщині зал для дискотеки та сцена, є гримерна, костюмерна, кімнати для гуртків, багато років працює зразковий дитячий театр «Світанок». У відремонтованому Мирненському будинку культури працюють хореографічні, вокальні, хорові колективи, проходить значна частина районних свят. Тут культурно-масовою роботою охоплено багато молоді. Не впізнати клуб у Малих Єрківцях! Нещодавно тут зроблено чудовий ремонт. У маленькому затишному приміщенні проводяться репетиції театру, вокально-хореографічних колективів. Добре налагоджена робота у клубах сіл Городище і Мартусівка, де організовано низку гуртків і фольклорних колективів. Постійно кипить робота у Процівському клубі. Адже у селі відбуваються свята не тільки сільського, а й районного значення. Тому, окрім роботи хореографічного, вокального, драматичного гуртків, необхідна неабияка фантазія, вміння організаторів. І всі працюють на досить високому рівні.

Іноді буває, що у межах однієї сільради робота закладів культури кардинально відрізняється. Наприклад, у Старому працює хореографічний гурток, у якому займаються діти трьох вікових категорій ВІА «Джерело», фольклорний ансамбль «Осіннє золото», драматичний гурток; незабаром відкриється у приміщенні клубу музей українського побуту. А ось у Васильках (Старинська сільрада) у клубі не тільки протікає дах, вибиті вікна, обмальовані стіни, але й культурно-виховної роботи взагалі не видно.

Сьогодні культурна галузь потребує особливої підтримки, не вистачає коштів на музичну апаратуру і костюми, більшість приміщень БК терміново необхідно ремонтувати. Але складається враження, що з цими проблемами працівники сільських клубів залишаються наодинці: владні структури обходять їх і увагою, і допомогою. Тому вкрай важливо підтримати ентузіастів, аби не погасло вогнище культури, аби відродилося українське село.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x