loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Водопостачання в цифрах та під мікроскопом

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Вода — настільки незвичайна сполука, що вивченням її властивостей займається низка інститутів, які працюють не тільки в Україні. А вода все одно залишається загадкою…

Та коли ми відкриваємо кран у своїй квартирі, то не замислюємося над усіма цими тонкощами. Нам важливо, щоб кран не відлунював звуками у порожніх трубах, не «плювався» брудною «кашею», щоб вода була смачною і якісною. І тільки коли всі ці вимоги переважно виконуються, на першому плані постає інше питання: «І чому ж воно таке дороге, оте водопостачання?»

У листі пенсіонера-чорнобильця Віктора Володимировича Конецького, опублікованому у «Вістях» №50 (452) наприкінці минулого року, де вказується на десятикратне підвищення вартості водопостачання в порівнянні з 2002 роком. Це і стало приводом для розмови із начальником КП «Бориспільводоканал» Олександром Миколайовичем Ганушем:
— Уже на кінець 2002 року плата на одну людину становила 8,44 грн., і якщо порівнювати її з другим півріччям 2008 року, вона зросла в 4,4 рази, а не в десять! Чому люди не обурюються, що батон у 2002 році коштував 0,84 грн., хлібина українська 1,00 грн. і 1 кВт./год. електроенергії коштував водоканалу 0,26 грн., а сьогодні за 1 батон і хліб доводиться платити близько 3,00 грн., а 1 кВт./год. електроенергії обходиться 0,71 грн.

Подорожчало все необхідне для ремонту і експлуатації водопровідних мереж. Одна тільки засувка, яка відкриває та закриває подачу води на будинок, у 2002 році коштувала 74 грн., а сьогодні вже 732 грн. 36 коп.

Водичка джерельна, але трубі — труба!
— Наше підприємство подає в мережу чисту джерельну воду, яку добуваємо з глибини 150 – 300 м, — продовжує розмову Олександр Миколайович. — 1000 літрів такої води обходиться людям у 2 грн. 76 коп., у той же час у магазині літрова пляшка негазованої такої ж води коштує 3 грн. 30 коп.
— Шкода тільки, що ваша чиста джерельна вода доходить до споживача вже не зовсім чистою.
— З тих коштів, що сплачує населення, нічого не залишається, щоб замінити стару трубопровідну систему в місті. А водоканал обслуговує більше 100 км трубопроводів різних типів та діаметрів. Роблять свій внесок у погіршення води і заіржавілі внутрішньобудинкові водопровідні мережі, які обслуговуються ЖЕКами.

— Чи сьогодні є перспектива замінити трубопроводи зовнішніх водопровідних мереж міста?
— Донедавна ця проблема частково вирішувалася за рахунок інвесторів-забудовників. Їм у техумови закладається перекладання застарілих мереж, заміна застарілого обладнання. Але сьогодні будівництво зупинилося.
Нині трубопроводи прокладаються тільки ПВХ (полімерними) трубами. Та й під час ремонтних робіт заміна мереж сталевими трубами вже не проводиться. На жаль, поки що тільки близько 10% водопроводів прокладено полівінілхлоридом. Це не та кількість, яка допоможе споживачам міста відчути поліпшення якості води.

Чи справді дорога бориспільська вода?
— Отже, у Борисполі вода може подорожчати?
— Сьогодні таке питання поки що не розглядається. До речі, якщо порівняти вартість води у регіонах Київщини, то Бориспіль має один із найменших тарифів. Дешевше ніж бориспільцям вода обходиться тільки жителям міста Українки. В Яготині, який має таку саму систему водопостачання як і наше місто, кубічний метр води обходиться населенню у 3 грн. 14 коп. (у Борисполі — 2 грн. 76 коп.). У Броварах джерелом водопостачання є річкова вода. Щоб підняти із глибини 1 куб. м води, Бориспіль витрачає у шість разів більше електроенергії, ніж Бровари. У той же час бориспільське водопостачання значно дешевше, ніж броварське.

— Чи багато ваших споживачів користуються водомірними приладами?
— Сьогодні у Борисполі близько 55% водокористувачів сплачують за показниками лічильників. До речі, це допомагає суттєво економити при оплаті за водопостачання та й стимулює бажання економно користуватися водою. Ще одну можливість зменшити комунальні витрати держава надає малозабезпеченим. Якщо вартість комунальних послуг перевищує 20% сукупного доходу родини, споживачі можуть звертатися до міського відділу субсидій, де за рахунок бюджету ця різниця буде сплачена державою.

Стережіться фільтрів для води!

— Чи можна поліпшити якість води за допомогою додаткових очисних пристроїв?
— Не вірте красивим рекламам виробників фільтрів для води. Ці фільтри можна використовувати тільки одноразово. Інакше вони стають джерелом зараження людини багатьма небезпечними хворобами. У воді завжди присутні збудники грибкових захворювань, які не вбиваються хлором, гіпохлоридом, ультрафіолетом і озоном. Їхній розвиток тільки пригнічується. На водозабірних станціях вони не мають шансу активізуватися, оскільки температура там не перевищує 7-9 0С. А залишаючись на фільтрі картриджа — байдуже вугільний він чи з іншого матеріалу — при кімнатній температурі небезпечні мікроорганізми отримують ідеальні умови для розмноження.

Фактично, щоб безпечно користуватися фільтром, потрібно його дезінфікувати і висушувати після кожного використання… Навряд чи це реально та технічно можливо.

Переглядів:: 4
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x