loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Як правильно підібрати зубчастий ремінь

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Приводні ремені однакового розміру і форми можуть мати різні експлуатаційні характеристики, тому при заміні важливо підібрати найбільш точний аналог. Якщо маркування стерте, слід звернути увагу на колір виробу і форму його поверхні. Ідентифікувати зубчасті приводні ремені допоможе простий алгоритм дій.

Визначаємо тип профілю

Основний параметр зубчастого ременя – профіль зубця, який буває двох типів:
● криволінійний (включаючи круглий);
● трапецієподібний.

Форму профілю зубця визначають на подовжньому перерізі виробу. Дюймові моделі мають тільки трапецієподібний профіль, а вироби, вимірювані в метричних одиницях – і круглий, і трапецієподібний.

Тип ременя

Тип профілю

Колір

Матеріал виготовлення

Метричний з криволінійним зубцем

HTD, STD, RPP

Чорний

Неопрен

Метричні з трапецієподібним зубцем

Т, АТ

Жовтуватий, білий

Поліуретан

Дюймові з трапецієподібним зубцем

MXL, XL, L, H, XH

Чорний

Неопрен

Якщо на устаткуванні встановлені шківи з профілем RPP, можна використати ремені HTD, STD з геометричною сумісністю. Шківи з профілем HTD – найбільш поширений варіант, і на них рекомендується встановлювати ремені HTD, які при необхідності можна замінити іншими сумісними моделями.

Поліуретанові моделі з профілями Т та АТ не взаємозамінні. Вони розрізняються за співвідношенням розмірів зубців і западини між ними. У профілі Т виступ поміщається в западину з невеликим проміжком, в АТ – перевищує її за габаритами. У дюймових ременів з трапецієподібним зубцем западина набагато переважає виступ за розміром, але головна відмінність від метричних поліуретанових моделей – чорний колір.

Заміряємо крок зубчастого ременя

Для ідентифікації приводного зубчастого ременя важливий не лише тип профілю, але і розмірні характеристики. Треба визначити його крок – відстань між серединами сусідніх зубців. Вимір також можна проводити між аналогічними краями виступів. Для оцінки довжини кроку слід використати штангенциркуль.

Якщо відома точна довжина виробу і під рукою немає вимірювальних інструментів, протяжність кроку можна впізнати, розділивши її на кількість зубців. Для метричних моделей довжина кроку в мм дорівнює цілому числу (за винятком профілю Т, крок якого дорівнює 2,5 мм). Якщо при вимірі отримано дробове число, означає виріб виготовлено за «дюймовим» стандартом.

Визначаємо розміри зубця

Для ідентифікації зубчастого ременя знадобляться такі розміри:
● ширина і висота зубця;
● товщина виробу від основи до верхівки зубця;
● ширина кроку.

Отримані результати треба порівняти з даними з каталогів виробників. Параметри «дюймової» продукції більше стандартизовані, тому моделі різних фірм можуть співпадати за розмірами.

Вимірюємо ширину і довжину ременя

Визначивши тип профілю, слід виміряти ширину і довжину зубчастого ременя. Для цього можна використати рулетку, лінійку. Довжину закільцьованого виробу можна визначити, склавши його удвічі, вимірявши протяжність і помноживши показник на 2, але такий вимір буде неточним. Краще скористатися гнучким вимірювальним інструментом.

Щоб підібрати точний аналог зубчастого ременя під ваше устаткування, важливо врахувати усі нюанси, включаючи матеріал виготовлення і розміри зубців, а також перевірити свій вибір за таблицями сумісності та каталогах виробників. Не всі типи профілів взаємозамінні, тому виріб без маркування треба правильно ідентифікувати, а у разі виникнення труднощів краще звернутися за допомогою до професіоналів.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x