loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Як ви ставитеся до прийнятого Верховною Радою закону про двомовність?

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Як ви ставитеся до прийнятого Верховною Радою закону про двомовність?

Журналісти місцевої газети «Вісті» поцікавилися у громади Бориспільщини як ті ставляться до прийнятого Верховною Радою закону про двомовність.

Любов Леонідова, 62 роки, вчитель української мови та літератури, м. Харків:

— Це жахливо. Настільки це зроблено нечесно, некоректно. У нас в Харкові колись казали: «Что Вы со своим украинским языком носитесь?» — зараз вже так не говорять. Дуже часто можна почути і мову українську, і діти вже дійсно патріотами є. Якщо приймуть закон про двомовність, я не скажу, що це буде знищення, тому що наша мова існує дуже довго і давно, але, дійсно, ким треба бути, щоб не вчити, не знати державну мову. Адже ми приїжджаємо в іншу країну, ніхто не питає, якою мовою ми говоримо. Кожен повинен знати ту мову якою спілкується, і заповнити документ державною мовою треба вміти. Не хочу я, щоб Україну знову ділили на захід та схід. Я народилася на сході, батько – бориспільський, мати — харківська, а яка різниця! Можеш говорити хоч китайською, але мова в державі повинна бути одна.

Володимир Кисленко, 39 років, зварювальник, с. Ревне:

— Я за цей закон. Треба вчити російську мову так само, як і англійську. Пам’ятаю, в школі вчив, а потім заборонили. Чому? Російська також повинна бути, тому що майже половина населення в Україні російськомовне.

Поліна Смілик, 70 років, пенсіонер, м. Київ:

— Негативно ставлюся до цього. Не буде мови, не буде і держави. Двомовність потрібна депутатам: Азарову, Колеснікову, Табачникові, вона не потрібна українцям. Сподіваюся, що Президент не підпише цей закон, якщо у нього є розум у голові. Думаю, якщо буде чимало тих людей, які мітингують біля Українського дому та й по всі Україні, якщо ми всі згуртуємося — тоді можна добитися скасування цього закону. Народ – це сила. Треба об’єднатися і відстоювати свою мову.

Віктор Смілик, 73 роки, пенсіонер, м. Київ:

— Ми українці повинні підтримувати свою мову, тому що немає мови, немає і України. І завжди українську мову, як то кажуть, утискали, не давали їй розвиватися, лише зараз ми відчули, що, все-таки — це мова рідна і прекрасна, і ми повинні пишатися нею, а хто хоче, нехай розмовляє російською мовою. Кожен з українців знає, вивчав в школах російську мову і поважає її. Але у кожного народу повинна бути одна державна мова. Як кажуть у Верховній раді, що це треба тим 13 меншинам, але ж вони і до цього користувалися своїми мовами і школи були. Я думаю, це просто політична акція. Звичайно, російська мова може витіснити українську, тому що тоді більше буде її на телебаченні, в газетах, на радіо, в кіно. Треба, щоб рівність була. Я вірю в тих людей, що мітингують і підтримую їх.

Володимир Галиць, 60 років, пенсіонер, с. Проців:

— Підтримую лише українську мову. У нас повинна бути самостійна вільна Україна, церква і наша мова. Ми були біля Верховної ради на другий день після проголошення закону, було тисяч п’ять. Я думаю, що наш народ відстоїть свою мову українську, треба ходити на мітинг і не бути байдужими.

Ніна Фартух, 37 років, с. Проців:

— Я думаю, що державною мовою повинна бути лише українська. Щоб наші діти вивчали російську мову — я за це, вони повинні розвиватися всебічно. Думаю, що російська не повинна бути державною мовою — це моя позиція. Ми так довго ішли до незалежності, так довго цього хотіли. І я вважаю, якщо цей закон підпишуть, то Україна зробить крок назад. На жаль.

Олександра Косого, 22 роки, м. Дніпропетровськ:

— Я знаю обидві мови. Мені все одно якою спілкуватися. Вважаю, що кожна людина сама для себе обирає мову, якою розмовляє. Як можна нав’язати ту чи іншу мову проти волі? Це політична гра, людьми маніпулюють, відволікають від злободенних проблем.

Ольга Гаєвська, 35 років, м. Бориспіль:

— Проти цього закону. Напевно, деяким депутатам просто набридло, що над ними завжди насміхаються за їх «ламану» незрозумілу українську мову, тому і вирішили прийняти такий закон, аби вільно російською розмовляти. Бо тоді ж ніяких претензій не буде. Соромно, що у нас така влада. І ганьба народу, який не може відстояти право в Україні розмовляти державною мовою – українською. Скільки ми ішли до незалежності, століттями виборювали українські землі. А що тепер? Знову повертаємося у минуле, до вже «рідного побратима».

Олена Джабарова, 38 років, приватний підприємець, м. Бориспіль:

— Я не проти закону, але спілкуються більше українською мовою. Двомовність — це нормально. Наврядчи люди, які мітингують, чогось зможуть добитися.

Дмитро Вельможко, 42 роки, сантехнік, м. Бориспіль:

— Ця ситуація дає змогу побачити наскільки наш народ справжній — український, скільки небайдужих людей. Але для мене картина невтішна. Не так вже і багато патріотів своєї держави. Це наші предки виборювали для нас — жити в незалежній українській державі, вони не боялися нічого і нікого. А зараз! Ви подивіться, яка в нас молодь, майбутнє покоління? Хто щось знає про Україну? А як вони говорять?

Автор: Юля КАРПІНСЬКА

Переглядів:: 1

Автор публікації

Офлайн 7 дні

admin

0
Коментарі: 2Публікації: 7862Реєстрація: 08-03-2022
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x