loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Яка доля чекає дільничні лікарні?

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Яка доля чекає дільничні лікарні?

Міністерство охорони здоров’я вирішило проводити радикальні реформи. Вони торкнуться, у першу чергу, дільничних лікарень, які, на думку міністерських чиновників, є економічно невигідними.

У Бориспільському районі 5 дільничних лікарень, які фінансуються з районного бюджету: Вороньківська, Любарецька, Старинська, Рогозівська, Вишеньківська. Ми завітали до найбільшої з них — Вороньківської. В ній за спонсорські кошти та сприяння сільської ради зроблено ремонт, тож, незважаючи на сильні морози, тут тепло і затишно. Годують у лікарні смачно, розповідають хворі. За словами медичних працівників, овочі вони заготовляють самотужки, а на решту продуктів кошти медичний заклад отримує із районного бюджету.

Про проблеми, фінансування, можливі реформи поговоримо із головним лікарем Вороньківської дільничної лікарні Анною Ільчишин, яка після закінчення медуніверситету повернулася до рідного села. І ось уже 11 років вона працює у Воронькові.

— Анно Михайлівно, яке сьогодні матеріальне забезпечення дільничної лікарні?

— За минулий рік ми отримали від районної лікарні лише 30 літрів бензину на потреби медичного закладу. Переважно, виїзд швидкої допомоги ми здійснюємо за кошти мешканців села. Сільська рада ж не має права офіційно надавати нам матеріальну підтримку. З 1 січня ми ще не отримували фінансування, але вже відомо, що на 2012 рік нам виділено з районного бюджету 3 тисячі гривень на бензин, 7 тисяч на медикаменти, 7,5 тис. на продукти харчування, а також витрати на зарплату і енергоносії. Тому говорити про економічну вигоду від закриття дільничних лікарень — просто смішно. Один із аргументів закриття дільничних лікарень — погане забезпечення медичними препаратами. Але ж це підходить до будь-якого медичного закладу, оскільки на стаціонарному лікуванні практично усі ліки хворий купує за власні кошти. Ліки, придбані за бюджетні кошти, ми тримаємо для надання невідкладної допомоги, при зверненні громадян у нічний час.

— Яка основна мета реформи, що запроваджує Міністерство охорони здоров’я?

— Згідно із законом України від 7 липня 2011 р. №3612-VI, до 2014 року зміни мають відбутися у Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій областях та у місті Київ. Потім мають підбити підсумки, вивчити досвід і, враховуючи помилки, розпочати реформи у цілому по Україні.

За реформою, планують відокремити первинну ланку медичної допомоги від лікарні. Тоді у нас не буде районних лікарень, а будуть лікарні інтенсивної терапії, розраховані на обслуговування 100-150 тисяч населення, а також первинні центри надання медичної допомоги. У селі дільничні лікарні будуть реорганізовані в амбулаторії сімейної медицини. Наша лікарня вже декілька років працює з дільницями сімейної медицини.

Я не проти реформ, але важливо, щоб вони були на користь. Головне — не завалити того, що ми маємо. Тому поспішати із запровадженням реформ, які лише випробовуються, думаю, не варто. Звичайно, нам потрібно будувати великий корпус на території ЦРЛ, інакше у нас не буде лікарні інтенсивної терапії, і людям потрібно буде звертатися до інших районів, до Києва.

— Які ж переваги дільничної лікарні над амбулаторією сімейної медицини?

— Це цілодобове чергування медичної сестри, яка надає медичну допомогу вночі або у вихідний. У медамбулаторії цього немає. Іноді буває, що у ЦРЛ немає місць у стаціонарному відділенні, тому до нас поступають хворі з інших населених пунктів.

Вороньківська лікарня розрахована на 15 стаціонарних ліжок і 5 ліжок денного стаціонару. Хоча на сьогодні на стаціонарному лікуванні перебуває 19 пацієнтів, а на денному 12. Здебільшого, влітку менше хворих, а взимку — навпаки.

За минулий рік стаціонарне відділення нашої лікарні у вихідні, святкові дні та у нічний і вечірній час надало невідкладної допомоги 347 громадянам. А в цілому дільнична лікарня обслуговує 6 тисяч населення! З них тисяча дітей, 60 малят до одного року. Вже у січні місяці цього року у нас народилося 11 діток.

— Якими спеціалістами забезпечена Вороньківська дільнична лікарня?

— У нас працює 2 лікарі загальної практики сімейної медицини, терапевт і стоматолог. У лікарні є рентгенкабінет, електрокардіограф, клінічна лабораторія, фізкабінет, укомплектований сучасними приладами. Є автомобіль для обслуговування населення.

Якщо нам дадуть статус амбулаторії сімейної медицини, то бюджет нашого закладу меншим не буде, адже, за реформою, введеться більше ставок сімейних лікарів, а на кожного лікаря потрібно по 2 медсестри. Я особисто сама перераховувала економічні затрати, економії не буде, у нас найбільша дільниця, ми обслуговуємо декілька сіл: Вороньків і три ФАПи у Жовтневому, Головурові і Кийлові. На нашій дільниці 5 навчальних закладів. Якщо говорити про розвиток, то у Головурові (по кількості населення) потрібно відкривати медамбулаторію сімейної медицини, там має бути лікар, медсестри. А сьогодні у Головурові один фельдшер, який фізично не може встигнути обслужити населення села.

Та головне, після закриття дільничної лікарні не буде цілодобового чергування медпрацівників, які у будь-який час надають медичну допомогу населенню.

До речі, за офіційною статистикою ЦРЛ, з 240 викликів швидкої допомоги за тиждень 200 зробили мешканці міста Бориспіль і тільки 40 викликів — сільське населення. Це ж не свідчить про те, що люди у селах менше хворіють. Просто дільничні лікарні самі їх обслуговують. Ось чому у такій важливій галузі, як медичне обслуговування населення, до реформ слід підходити дуже виважено.

Автор: Лариса МАЦЮК

Переглядів:: 1

Автор публікації

Офлайн 1 день

admin

0
Коментарі: 2Публікації: 7862Реєстрація: 08-03-2022
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x