Основи правильного харчування закладаються ще в ранньому дитинстві, тому важливо знати, яке повинно бути меню в яслах.
Організацією харчування в дитячому саду і його молодших групах займається Міністерство охорони здоров’я. Каждый завтрак, обед, полдник или ужин должен быть для ребенка полноценным и сбалансированным. Кожен сніданок, обід, полудень або вечеря повинна бути для дитини повноцінним і збалансованим. Поэтому родители могут смело равняться на такой рацион в домашнем питании малыша. Тому батьки можуть сміливо рівнятися на такий раціон в домашньому харчуванні малюка.
Збалансованість і калорії
Яке меню повинне бути в яслах? Перш за все, їжа повинна бути різноманітною і мати достатню калорійність для зростаючого організму. важлива технологія приготування страв, збалансованість за вмістом поживних речовин і раціональний розподіл протягом дня.
Виходячи з того, що малюки проводять в яслах цілий день, їм пропонують чотириразове харчування: сніданок, обід, полуденок і вечерю. Діткам до трьох років у день необхідно 1540 калорій. Причому сніданок становить 25%, обід – 35%, полуденок – 15%, вечеря – 25% усього раціону. Співвідношення білків, жирів і вуглеводів повинно бути в співвідношенні 1:1:4.
Меню в яслах складається на 10 днів, і, залежно від пори року, буває літньо-осіннім або ж зимово-весняним. До речі, дитячий раціон розробляє медсестра, яка грунтується на затверджених нормах МОЗ і СЕС. Крім того, в садку дотримуються класичних рекомендацій здорового харчування. Так, у першій половині дня краще їсти їжу, багату білками, а в другій – вуглеводами, тому що вона легше засвоюється.
Для того щоб батьки знали, яке повинно бути меню в яслах, денний раціон вивішується біля входу в сад.
Заборонені продукти
Категорично заборонено ставити на дитячі столи напівфабрикати, фляжне молоко і сир, оцет, хрін, спеції, м’ясо водоплавних птахів, гриби, гострі соуси, копченості, майонез, консервовані овочі. Кажуть “ні” і такому способу приготування як жарка. Всі продукти готуються в спеціальних духовках.
При цьому в щоденному раціоні малюків обов’язково повинні бути свіжі овочі (незгірш 200 грам на день), крупи, м’ясо, масло. Сир, яйця і риба присутні в ясельном меню 2-3 рази на тиждень.
До речі, сосиски і оселедець теж входять до списку дозволених продуктів, але їх дітям дозволено їсти лише раз на 10 днів.
Зразкове меню в яслах
Сніданок: манна каша, какао з молоком, хліб з маслом.
Другий сніданок: сік.
Обід: салат з буряка, суп селянський вегетаріанський, вермішель і тефтелі, компот із сухофруктів, хліб житній.
Полудень: молоко, печиво.
Вечеря: котлета рибна, капуста тушкована, чай з лимоном, хліб пшеничний.
Батькам дуже важливо знати, чим сьогодні годували їх малюка, і не тільки для того, щоб переконатися, що дитина взагалі не голодував. Потрібно підтримувати образ правильного харчування, розпочатого в саду, і вдома. Тобто враховуйте ті продукти, якими вже пообідав-повечеряв малюк, і не запихати ввечері в нього ще й сосиску з картоплею. Не варто “вестися” на вмовляння карапуза повечеряти вдома цукерками, тортиком або іншими солодощами. Ви ж хочете виростити здорову дитину, який не знатиме, що таке печія, алергія або гастрит?
Тепер Ви знаєте, яке меню повинно бути в яслах, і можете самі перевірити, чи дотримуються його у вашому садку. Нехай малюк росте здоровим, міцним і усміхненим, а смачна і корисна їжа йому в цьому допоможе!