loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Законом по батьківським комітетам

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Законом по батьківським комітетам

Наприкінці грудня минулого року Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич підписала наказ №1649, яким скасовуєся положення про батьківські комітети у школах. Це викликало неабиякий ажіотаж серед батьків. Щоб дізнатися більше про зміни, ми звернулись за роз’ясненнями до заступника бориспільського міського голови Людмили Пасенко.

– Відповідно до нового Закону «Про освіту», вводиться нова система управління освітнім закладом. Тобто, якщо раніше батьківські комітети були швидше дорадчим органом, а його рішення – рекомендаційними, тепер батьківський комітет отримує більше повноважень і важелів упливу.

Як сказано в статті 24, управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють:
• засновник (засновники);
• керівник закладу освіти;
• колегіальний орган управління закладу освіти;
• колегіальний орган громадського самоврядування;
• інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.

При цьому статтею 70 (Громадське самоврядування та державно-громадське управління у сфері освіти) передбачена можливість утворюватися репрезентативні громадські об’єднання та інші інститути громадянського суспільства, що представляють:
• педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників;
• здобувачів освіти;
• батьків;
• заклади освіти;
• роботодавців;
• об’єднання зазначених категорій осіб.
Але знову ж таки, звертаю увагу на те, що вони можуть бути створені або не можуть. Що законодавець зобов’язав – це створити наглядову (піклувальну) раду закладу освіти.

Статтею 29 цього закону передбачено, що до складу наглядової ради не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти.

– Тобто, наглядова рада і буде тим органом, яке всі звикли називати «батьківський комітет»?

– Не зовсім так, бо в наглядової ради буде більше повноважень. А щодо «батьківських комітетів», вони, як сказано в законі, можуть бути створені.

– Яка зараз ситуація в школах міста, батьківські комітети діють?

– Звичайно. Як можна їх відмінити, якщо їхня діяльність передбачена Статутом навчального закладу? Щоб почати працювати по новому закону, саме в тій частині про яку питаєте ви, потрібно внести зміни в Статути навчальних закладів. А щоб це зробити, депутати Верховної Ради України мають проголосувати за Закон «Про загальну середню освіту», де буде детально прописані положення про батьківські комітети та створення інших органів самоврядування в закладах освіти. Крім того, законом передбачено, що в директора школи відтепер більше повноважень і від нього залежатиме – буде той чи інший орган самоврядування діяти в навчальному закладі. Але, як я вже казала, в обов’язковому порядку будуть створені наглядові (піклувальні) ради.

– Коли чекати повноцінних змін?

– Коли проголосують за закон «Про середню освіту». Але знову ж таки, прикінцевими положеннями закону «Про освіту» передбачено: щоб навчальний заклад привів у порядок усі установчі документи, він має в запасі 5 років (якщо не рахувати цей рік, то вже чотири).

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x