Львівські медики врятували 4-місячну дівчинку з тромбами у легеневій артерії

У Львові лікарі врятували 4-місячну Вікторію з Буковини, у якої тромби перекрили 90% легеневої артерії. Дитину вдалося вилікувати без операції.
У Дитячій лікарні святого Миколая врятували 4-місячну дівчинку з Буковини, у якої виявили тромби одразу в кількох критично важливих судинах. Легенева артерія дитини була перекрита на 90%, що становило безпосередню загрозу життю. Медики змогли впоратися без хірургічного втручання.
Все почалося зі звичайної застуди, коли Вікторії було близько 2,5 місяця. Після антибіотикотерапії у немовляти розвинувся псевдомембранозний коліт — гостре запалення кишківника. Через хворобу дитина втрачала рідину та білок, що призвело до зневоднення, анемії та виснаження.
Під час обстеження у дівчинки виявили тромб у серці, тому родину терміново скерували до Львова. Комп’ютерна томографія показала тромби у правому передсерді, нижній порожнистій та печінкових венах, а також у легеневій артерії.
Лікарі сформували мультидисциплінарну команду та розпочали комплексне лікування. Протягом двох тижнів дівчинка цілодобово отримувала препарати для розчинення тромбів, ліки для корекції згортання крові, переливання крові та білка, а також терапію для відновлення кишківника.
«Завдяки злагодженій роботі всієї медичної команди вдалося досягти гарних результатів. Усі небезпечні тромби зникли та звільнили кровотік у критично важливих судинах», — розповіла завідувачка Центру педіатрії Яна Долинна.
Стан дитини нормалізувався: показники аналізів покращилися, Вікторія почала активно набирати вагу. Запалення стінки кишківника вдалося подолати — її товщина зменшилася з 6 мм при госпіталізації до 1,3 мм на момент виписки.
Нині дівчинка вдома під плановим наглядом лікарів. Надалі їй проведуть спеціальне дослідження, щоб з’ясувати можливу схильність до утворення тромбів.
У лікарні зазначають, що це перший випадок тромбоемболії легеневої артерії у немовляти в їхній практиці. Лікування стало можливим завдяки розвитку напряму сучасної гемостазіології, який очолює дитячий гематолог, професор Леонід Дубей. Такий підхід дозволяє визначати конкретні порушення системи згортання крові та підбирати точну терапію.
Читайте також
Ще в розділі «Кримінал»
- У Крюківщині жінка ображала темношкіру матір з дитиною: поліція розпочала розслідування
- Судноводій із Києва отримав штраф за прогулянку Дніпром із дівчатами
- NASTYA SEMCHUK про День Незалежності: свобода, вдячність і віра в Перемогу
- Теплотрасу на Теремках прокладуть після змін у законодавстві
- Активне літо в Україні: як обрати свій формат відпочинку






