Б
БориспільНовини Борисполя і району
Знайти

Оренда будинків на Київщині зросла майже вчетверо за чотири роки

·521 слівредакція
Оренда будинків на Київщині зросла майже вчетверо за чотири роки

За даними аналітиків, медіанна вартість оренди приватних будинків у Київській області з червня 2022 року по червень 2026-го збільшилася з 30 до 111 тисяч гривень. Це найбільший показник зростання серед усіх регіонів України.

Ринок оренди заміського життя в Україні зазнав суттєвих змін за останні чотири роки. Найпомітніше подорожчання зафіксовано на Київщині, де медіанна вартість оренди будинку зросла у 3,7 раза — з 30 тисяч гривень у червні 2022 року до 111 тисяч у червні 2026-го.

Високу динаміку також показали Харківська область, де ціна збільшилася у 3,4 раза (з 5,8 до 20 тисяч гривень), та Запорізька — там оренда подорожчала втричі, з 5 до 15 тисяч гривень.

У кількох регіонах зростання перевищило двократне. У Дніпропетровській та Сумській областях ціни зросли у 2,5 раза: у першій — з 12 до 30 тисяч гривень, у другій — з 4 до 10 тисяч. Миколаївщина показала зростання у 2,4 раза (з 4 до 9,5 тисячі), а Житомирщина — більш ніж удвічі (з 5,2 до 11 тисяч гривень).

Водночас зростання цін не завжди супроводжувалося підвищенням попиту. На Київщині, попри рекордне подорожчання, кількість відгуків на оголошення скоротилася на 31%. Схожа ситуація спостерігалася у Дніпропетровській (-52%) та Запорізькій (-11%) областях. Натомість у Сумській (+89%), Миколаївській (+71%) та Харківській (+22%) областях попит зростав разом із цінами. На Житомирщині він майже не змінився, збільшившись лише на 5%.

Помітне, але менш стрімке подорожчання зафіксовано в Одеській області — медіанна ціна зросла на 89%, з 23,4 до 44,2 тисячі гривень. На Херсонщині оренда подорожчала на 83%, на Закарпатті — на 78%, на Тернопільщині — на 74%. У Львівській області ціни зросли на 53%, на Волині — на 63%, у Черкаській — на 43%. Менш суттєве зростання спостерігалося у Чернігівській (+38%), Вінницькій та Полтавській (+33%), а також Хмельницькій (+23%) областях.

У більшості цих регіонів попит знизився на 18–60%, проте у Волинській області кількість відгуків зросла на 36%, а у Чернігівській — на 17%.

Майже не змінилися ціни у Чернівецькій та Рівненській областях — там оренда подорожчала лише на 8% (до 22,2 та 13,5 тисячі гривень відповідно). В Івано-Франківській області зростання становило лише 2% (до 17,3 тисячі). Єдиним регіоном, де ціни знизилися, стала Кіровоградщина: медіанна вартість впала на 9% — з 8,8 до 8 тисяч гривень.

Пропозиція на ринку також змінилася: у всіх областях кількість активних оголошень скоротилася на 15–82%. Винятком стала Миколаївська область, де пропозиція зросла на 28%.

Читайте також